Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Stukanie i przesuwanie się fotela kierowcy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Stukanie i przesuwanie się fotela kierowcy

    Deo, Garatuacje
    U mnie też rodzinka się właśnie powiększyłaboo 3:30 urodził się Szwagrom synek Szymon, tak więc okazji do dopicia wódki jest więcej :diabelski_usmiech

    Jeszcze raz Grzegorz dla Ciebie i Żony przede weszystkim Gratulacje

  • #2
    Stukanie i przesuwanie się fotela kierowcy

    Witam. Panowie nadszedł czas na przerabianie kolejnej usterki w mojej skodzie. Od miesiąca czasu męcze się z fotelem kierowcy. Objawy wyglądają tak że podczas jazdy po rondzie albo podczas skręcania fotel delikatnie stuknie i przesunie się w bok, następnie po skręcie jak wyprostuje koła fotel wskakuje znowu na swoją pozycję. Nie jest to duże przesunięcie aczkolwiek potrafi wyprowadzić z równowagi. W związku z tym że mnie to bardzo denerwuje wyjąłem fotel z auta i próbowałem zobaczyć co jest grane. Na pierwszy rzut oka nie ma się czego czepić. Z tego co zaobserwowałem ten fotel może się przemieszczać na mechanizmie przesuwania fotela. Na próbę przełożyłem kólka z fotela pasażera i delikatnie pomogło ale niestety nie do końca więc widząc że są one trochę zużyte zamówiłem je w ASO. Dzisiaj odebrałem z ASO nowe kółka z nakrętkami ponieważ nie były drogie to zaryzykowałem . Niestety usterka nie ustąpiła a ja nie wiem co jeszcze mógłbym sprawdzić. Czy ktoś spotkał się z taką usterką?

    [ Dodano: Pią 12 Wrz, 14 11:20 ]
    Zamieszczone przez marcooprodigy
    Witam. Panowie nadszedł czas na przerabianie kolejnej usterki w mojej skodzie. Od miesiąca czasu męcze się z fotelem kierowcy. Objawy wyglądają tak że podczas jazdy po rondzie albo podczas skręcania fotel delikatnie stuknie i przesunie się w bok, następnie po skręcie jak wyprostuje koła fotel wskakuje znowu na swoją pozycję. Nie jest to duże przesunięcie aczkolwiek potrafi wyprowadzić z równowagi. W związku z tym że mnie to bardzo denerwuje wyjąłem fotel z auta i próbowałem zobaczyć co jest grane. Na pierwszy rzut oka nie ma się czego czepić. Z tego co zaobserwowałem ten fotel może się przemieszczać na mechanizmie przesuwania fotela. Na próbę przełożyłem kólka z fotela pasażera i delikatnie pomogło ale niestety nie do końca więc widząc że są one trochę zużyte zamówiłem je w ASO. Dzisiaj odebrałem z ASO nowe kółka z nakrętkami ponieważ nie były drogie to zaryzykowałem . Niestety usterka nie ustąpiła a ja nie wiem co jeszcze mógłbym sprawdzić. Czy ktoś spotkał się z taką usterką?
    Panowie czy faktycznie nikt z Was nie spotkał się z usterką przeskakującego fotela?
    "Jeżeli udoskonalasz coś dostatecznie długo - na pewno to zepsujesz"
    PRAWO MURPHY'EGO

    Komentarz


    • #3
      Mam podobnie, ale szczerze to jakoś nie zwracam na to uwagi.

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez GonzoTheMaster
        Mam podobnie, ale szczerze to jakoś nie zwracam na to uwagi.
        Witam. Kolego ja też nie zwracałem uwagi dopóki luz był mały ale swoją wagę mam i w tej chwili to skręcajac autem skręcam razem z fotelem. Czuje się jakbym jeździł koparką z obrotowym fotelem.
        "Jeżeli udoskonalasz coś dostatecznie długo - na pewno to zepsujesz"
        PRAWO MURPHY'EGO

        Komentarz


        • #5
          marcooprodigy, myślę, że za słabo obejrzałeś tyn cały mechanizm. Sprawdź dokładnie szyny i zapadki. Same kółka to może być mało.
          Być może coś jest tam jeszcze luźne, na co nie zwróciłeś większej uwagi :wink:
          O2FL: W stajni już tylko O2 FL BKD
          Była O2: Antracytowy Żonkowóz 1,6 FSI
          Była O1: Nastoletnia Oliwka ~140KM/325Nm

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez 4tech
            marcooprodigy, myślę, że za słabo obejrzałeś tyn cały mechanizm. Sprawdź dokładnie szyny i zapadki. Same kółka to może być mało.
            Być może coś jest tam jeszcze luźne, na co nie zwróciłeś większej uwagi :wink:
            Kolego tak się zastanawiam na co mógłbym jeszcze zwrócić uwagę. Gdybym to wiedział to bym pewno nie pisał na forum z prośbą o podpowiedź.
            "Jeżeli udoskonalasz coś dostatecznie długo - na pewno to zepsujesz"
            PRAWO MURPHY'EGO

            Komentarz


            • #7
              Przyjrzyj się bardziej szynom, mocowaniom...
              Przecież to nie jest skomplikowana konstrukcja :wink:
              Jeśli nic nie widzisz podejrzanego, to zapodaj foty i będziemy oglądać
              O2FL: W stajni już tylko O2 FL BKD
              Była O2: Antracytowy Żonkowóz 1,6 FSI
              Była O1: Nastoletnia Oliwka ~140KM/325Nm

              Komentarz


              • #8
                U mnie nieraz stuknie, ale skoro 9 lat przejeździłem, to dalej się pomęczę. Widać TTTM :szeroki_usmiech
                pozdrawiam - Darek

                Komentarz

                POWRÓT NA GÓRĘ
                Pracuję...
                X